Serbest Gezen Tavuk Yumurtası

Besin değeri yüksek yumurtalarımız, Manisa’nın Gördes ilçesinde yemyeşil çiftliğimizde, sevgiyle baktığımız gezen tavuklarımızın hediyesi

Sipariş Ver

Gezen Tavuklarımızın Hikayesi;

15 haftalıkken önceden dezenfekte edilmiş kümeslerimize gelirler. Bu yeni ortama alışma sürecinde önce bir süre yumurtlamazlar. Bu süreçte her gün saat başı ihtiyaçlarını kontrol eder, onlarla bir ebeveynin bebeğini sevdiği gibi ilgileniriz. Her sabah kümesin kapılarını açarız, tavuklarımız yeşilliğe çıkar, diledikleri gibi yatar, güneşlenir veya eşelenirler. 

Güzel Köyden Entelköy Gezen Tavuk Yumurtası

Tavuklarımız özen ve bakım isteyen hassas canlılardır. 

Çiftliğimizdeki tavuklarımızın; ayaklarının temizliğini, altlarının kuruluğunu ve onlarda strese sebep olabilecek dış koşulları takip ederiz. Daha rahat gezebilmeleri için rutin olarak ayaklarında biriken tortuları temizler ve tüm bakımlarını yaparız.

Tavuklarımıza herhangi bir ilaç takviyesinde bulunmayız. 

Hastalanmaları durumunda önce karantina bölümüne alıp hastalığın sıçramasına mani olur sonra da doğal ve herkesçe bilinen bakım uygulamalarına başvururuz. Mesela yaraları olduğunda zeytinyağı ile iyileştiririz, ateşleri çıktığında sarımsakla yaptığımız doğal antibiyotikleri veya bebek aspirini verir, sirke ile bağışıklık sistemini güçlendiririz.

Sağladığımız doğa dostu ortam ile tavuklarımızın ömürlerini uzatıyor ve sağlıklı yumurtalar elde ediyoruz.