Güzel Köyden Çalışanlarından Mesaj Var

Gururluyum

Benim için Güzel Köyden

Güzel Köyden Markası için çalışmaktan gurur duyuyorum. Çünkü biliyorum ki ülkem, köylüm ve geleceğim için vazgeçilmez olan toprağımızı ve doğamızı düşünen çok önemli bir projenin parçasıyım. Güzel Köyden sadece bir marka değil, aynı zamanda bir sembol, başkaldırış ve vizyon. Bu marka herkese bir mesaj vermek istiyor!

SEVGİLİ VATANDAŞ! BU ÜLKENİN TOPRAKLARINDA, KÖYLÜMÜZÜN ÜRETTİĞİ DOĞAL VE SAĞLIKLI ÜRÜNLERİ TERCİH EDEREK, KENDİNE VE ÜLKENE BİR GÜZELLİK YAPABİLİRSİN.

 

Bu marka, gelirinin %5’ini köye ve köylüye geri veriyor. Aldığın her Güzel Köyden ürünü ile köylümüze katkıda bulunuyorsun! Bizler elimizi taşın altına sokarak her gün bunu düşünüyoruz, ”üretim yaptığımız toprakları ve suyu nasıl koruyabilirim? Sürdürülebilir tarıma nasıl destek olabilirim?”. İşte ben böyle bir marka için çalışıyorum.

Gururluyum arkadaş!

Biz bu marka için Türkiye’nin en kapsamlı Ceviz İşleme Fabrikasını kurduk. Ürettiğimiz cevizler el değmeden, en sağlıklı şekilde paketlenip sofranıza ulaşabilsin diye! Arazilerimizin olduğu bölgelerde küçükbaş hayvan ağılları kurduk. Bahçelerimizdeki hayvanlarımız yine kendi tarlalarımızda beslensin ve bu sayede otla mücadele ilacı kullanılmasın. Toprağımıza organik gübre olsun ve sürdürülebilir şekilde mutlu hayvan ve ağaçlar yaşam verelim! Badem bahçelerimize bal kovanları koyduk, arılar bahçelerimizde kendilerine yuva kursun ve mutlu yaşasınlar diye!

 

Bu ülkenin kendine ait yerli ceviz markası olmaması bana dert oldu arkadaş! Yurt dışından ithal edilen cevizlerin, bademlerin bu ülkede paketlenip satılmasının bu ülkenin tarımına, köylüsüne bir katkısı yok! EVET YOK!

Kendimizi kandırmayalım. Biz ithal ürün tükettikçe köylümüz daha az kazanacak ve yerli üretim azalacak. Biz gıdada dışa bağımlı oldukça ucuz sandığımız ürünler ileride büyüyen enflasyonun bir parçası olacak. Biz köylümüze ve çiftçimize kazandırmazsak, göçler büyüyecek ve dengeler daha da bozulacak. Köylü şehre, şehirli yurt dışına derken, kaybeden yine bizim köylümüz ve ülkemiz olacak…

İşte ben bu yüzden gururluyum! Geliştirdiğimiz sosyal projeler ile köylerimizden sanatçı, sporcu ve bilim insanı çıkarma derdim var benim.. Çiftçime ve köylüme sadece ekmek değil aynı zamanda şans verme arzum var benim!

İşte ben bu yüzden GURURLUYUM arkadaş!