Ara

Ara

Slide

Neden Güzel Köyden?

Markamızın arkasındaki hikayeden başlamak istiyoruz. Biz Manisa’da uzun yıllardır Ceviz, Badem, Zeytin, Lavanta ve Bal üretimi yapan aynı zamanda Gezen Tavuk Yumurtası ve Küçükbaş Hayvancılık tesisleri olan Apaydın ailesiyiz. Ailemizin ve sirketimizin felsefesi her zaman doğaya, hayvana ve insana saygı ve sevgi mantığı ile sürdürülebilir tarım yapmak olmuştur. Manisa’nın Gördes, Salihli ve Kula ilçelerinin değişik köylerinde olan çiftliklerimiz artık bölge halkı ile bütünleşmiş ve bizi de bu köylerin bir parçası haline getirmiştir. Biz artık bu köyleri, kalben ve manen kendi güzel köylerimiz olarak gördük ve o yüzden markamızın ismini Güzel Köyden yaptık.

Doğanın güzelliği tartışılmaz. Onun güzelliğini ve dengesini bozmadan, saygı ve sevgiyle bir arada yaşamayı başarmış olmanın mutluluğu ise, paha biçilemez.

%100 Yerli Üretim

Sahip olduğumuz 20 ayrı çiftlikte 60’ın üzerindeki çalışanımız, bahçelerine büyük bir aşk ve sevgiyle bakıyorlar. Bizim çiftliklerimizde %100 doğa ile özdeş, agroforestry konsepti altında sürdürülebilir tarım yapılmaktadır. Gerçek doğallık ve sürdürülebilirlik endüstriyel tarımdan değil rejeneratif tarımdan geçmektedir. Çiftliklerimizden bir örnek vermek gerekirse, ceviz bahçelerimizde otlayan koyunlar arazilerde çıkan otları yiyerek hem doğal olarak beslenmektedirler hem de toprağa organik gübre sağlamaktadırlar. Bu şekilde kimyasal ilaçlar kullanılmamakta ve toprak doğallığını korumaktadır. Badem bahçelerimizdeki arıcılık faaliyetlerimiz ile agaçlar arasındaki polenlenmeyi arttırmakta ve sağlıklı, doğal yollarla tüketiciye uzanan bir ekosistem yaratmaktayız.

Badem ve Ceviz Bahçelerimizin etrafındaki lavanta bahçeleri ve doğal zeytin bahçelerimiz ile sizlere en güzel ve doğal lavanta ve zeytin yağını üretmeye çalışıyoruz. Toprağı, suyu ve agacı, arı ile, hayvan ile bütünleştiren ve doğamıza, köylümüze, ekonomimize katkı sağlayan bir ekosistem yaratmaktan onur ve gurur duyuyoruz. Bütün müşterilerimizi ve dostlarımızı ciftliklerimize, ziyarete bekliyoruz. Biz en büyük milliyetçiliğin bu topraklarda sürdürülebilir, doğal tarım yapmaktan ve yerli üretim tarım ürünlerini tüketmekten geçtiğine inanıyoruz. Güzel Köyden artık sizin de köyünüz. Siz değerli dostlarımızla büyümekten, toprağı, doğayı ve köylerimizi güzelleştirmekten gurur duyuyoruz.

Back to Top
Ürün Sepete Eklendi