13 Ocak 2021
Neden Yerli Ceviz Tercih Etmelisiniz?

Neden Yerli Ceviz Tercih Etmelisiniz?

Oca 13, 2021 | Ceviz

Ceviz tüketiminde üst sıralarda yer alan ülkemiz, ceviz üretiminde de üst sıralarda yer alıyor. Türkiye’nin neredeyse hemen her bölgesi ceviz üretimi için elverişli topraklardan oluşuyor. Karadeniz, Doğu Anadolu ve Ege’deki verimli arazilerde yerli üretim cevizin kaliteli hasadını elde etmek mümkün. Bunun yanı sıra, ceviz tüketimin fazla olması nedeniyle, ülkemizdeki ceviz pazarında ithal ceviz de yerini alıyor. Yerli ceviz üretimini de tüketimini de artırmak için teşvikler yapılıyor. Son karar tüketicilerin olsa da ithal ceviz yerine yerli ceviz tüketmeniz her açıdan daha faydalı.


Yerli Ceviz ile İthal Ceviz Arasındaki Farklar Neler?

Ceviz, ülkemizin çoğu bölgesinde ve ilinde yetiştirilmeye uygundur. Ceviz için uygun iklim ve toprak koşulları sağlandığında ve bakımı ihmal edilmediğinde verimli bir hasat olacaktır.
 

  • Yerli üretim cevizler daha yağlı ve daha lezzetlidir,  ithal cevizlere göre tadı daha yoğundur. Bunu tüketirken cevizin tadından kolayca fark edebilirsiniz. 
  • Yerli ceviz ekonomiye katkı sağlıyor! Verimli topraklarımız ceviz üretimi için oldukça elverişli, bu nedenle ne kadar çok yerli ceviz üretimi yapılırsa o kadar da ekonomik açıdan fayda sağlar. 
  • Hasattan hemen sonra paketlenen yerli ceviz tazeliğini koruyarak siz tüketicilere ulaşır. Böylece içerisindeki değerli omega-3 yağ asitlerini, magnezyum, çinko, antioksidanları ve vitaminleri kaybetmez. Sağlık deposu cevizden en sağlıklı içeriği alabilmeniz için yerli üretim cevizi tercih edebilirsiniz. Cevizin sağlığınıza tüm faydalarını buradaki yazımızdan okuyabilirsiniz.
  • Yerli cevizin kalitesini belli eden diğer bir detayda cevizin kabuğunun ince oluşudur. İnce kabuk ve iç kısmının miktar olarak fazla olmasıdır. 
  • Yerli cevizde fidan kalitesi de oldukça önemli. Güzel Köyden cevizlerimiz fidandan son ürüne kadar yerli üretim olmanın kalitesini deneyimlemenizi sağlıyor.


Güzel Köyden Cevizi Neden Farklı?

Güzel Köyden cevizlerimizi Manisa’daki ceviz ağaçlarımızdan özenle toplayıp, evinize kadar gönderiyoruz. Bunun için uygun iklim, toprak ve bakım gibi koşulları uzman ekibimizle sağlıyoruz. Hasat sonrası topladığımız cevizleri yıkıyor ve son teknoloji modern kurutma makinelerimizde kurutuyoruz. Bu aşamada yerli cevizlerimiz iç kalitesini koruyor. Daha sonra boyutlarına göre sınıflandırılıp, özenle paketlediğimiz cevizlerimizi sizlere ulaştırıyoruz. Güzel Köyden yerli ceviz lezzetini deneyimlemek, ürünlerimizi incelemek ister misiniz?

Blog

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız.

Ceviz Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Ceviz Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Ceviz, yeşil ve kalın bir kabuk içerisinde saklı olan tek tohumlu değerli bir meyvedir. Günümüzde, dünyanın çeşitli bölgelerinde üretimi yapılan ceviz ağacı yetiştiriciliği, ülkemizde geniş büyüme alanına sahiptir.

daha fazla bilgi edinin
Süper Gıda: Ceviz

Süper Gıda: Ceviz

Ceviz içerdiği sağlıklı yağlar sayesinde uzun süre tok tuttuğundan ve sindirim kolaylaştırıcı özellikleri olduğundan kilo kontrolünde de sağ kolunuz olabilir.

daha fazla bilgi edinin