Naturel sızma zeytinyağı, en kaliteli zeytinlerin özenle toplanması ve sıkılması ile aromatik ve düşük asiditeli olarak elde edilir. Binlerce yıldır şifa kaynağı olarak tükettiğimiz zeytinyağının sağlığa da birçok faydaları vardır. Soğuk sıkım yöntemi ile elde edilen doğanın bizlere hediyesi sızma zeytinyağı, hangi hastalıkları önlemeye nasıl yardımcı olur inceliyor olacağız

Kronik İnflamasyona İyi Gelir

Vücutta kronik inflamasyon olması, günümüzde birçok hastalığın nedeni olarak gösterilmektedir. Genellikle alzheimer, metabolik hastalıklar, kalp hastalıkları, gibi birçok hastalığın sebebi vucüttaki kronik iltihaplanmanın artması olarak düşünülmektedir. Naturel sızma zeytinyağı ise içerisindeki doğal oleocanthal fenolik bileşik ile doğal bir antienflamatuar antioksidandır. Sızma zeytinyağı bu değerli içeriği ile vucüttaki iltihaplanmalarla mücadele eder.

Metabolizmayı Hızlandırır

Sızma zeytinyağı kilo problemleri ve buna bağlı hastalıklarda da bize yardımcıdır. Salatanıza eklediğiniz 1 tatlı kaşığı kadar naturel sızma yağı hem tok kalmanıza yardımcı olur hem de metabolizmanızı hızlandırır. Böylece, diyabet-2 gibi kilo kaynaklı hastalıklara karşı sizi korur.

Cildi Besler

Zeytinyağının cilt hastalıkları konusunda da destekleyici etkisi vardır. Değerli ve besleyici A ve D vitaminlerinin yanı sıra çok miktarda içerdiği E vitamini sayesinde cilt için besleyicidir. Cildi korur ve yaşlanmayı önler.

Kalp Dostu Zeytinyağı

Sızma zeytinyağının içeriğindeki kuvvetli antioksidanlar kötü kolesterolü önler, kan basıncını düşürür. Pıhtılaşmayı önleyici etkisiyle sızma zeytinyağı kalp dostudur ve Akdeniz diyetinin önemli bir parçasıdır.

Diyetinizde Naturel Sızma Zeytinyağına Yer Verin

Sızma zeytinyağı anne sütüne en yakın oranda linoleik asit içerir. Zeytinyağındaki linoleik asit sinir sistemi ve bağışıklık sistemini destekleyici etki gösterir. Kalp hastalıklarını önler, kilo almayı engeller. Sağlıklı ve dengeli bir diyette sızma zeytinyağı en büyük yardımcınız olabilir. Zeytinyağında, yüksek kaliteli ve düşük asit seviyesine sahip bir yağ satın almak ilk tercihiniz olmalı.

Güzel Köyden Naturel sızma zeytinyağı Manisa’nın en kaliteli zeytinlerinden süzülüyor.

Düşük asidite oranıyla içerisinde vitamin ve minerallerini hala tazelikle koruyor. Sürdürülebilir tarımın en güzel ürünlerinden Güzel Köyden naturel sızma zeytinyağını buradan inceleyebilirsiniz.